چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

مناسبت


فرم تمدید کارت مربیگری
روز تاریخی فرهنگی ورزش استان تهران/ حضور ساوه شمشكي در طرح پاكسازي
مشاركت فعال نمايندگان اسكي تهران در طرح پاكسازي رودخانه كن

اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست میزبان طرح پاکسازی در حاشیه رودخانه کن بود.
به گزارش روابط عمومي هيئت اسكي استان تهران اين طرح با حضورساوه شمشكي رئيس هيئت اسكي استان تهران، كميته هاي همگاني ، فرهنگي و اعضاء هيئت اسكي شميرانات و شمالغرب
همراه با ساير ورزشكاران و جوانان از حوزه ها و شهرستانها برگزار گرديد.
همچنين بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، “اگر حال محیط زیست خوب باشد حال همه مردم خوب است” این را دکتر عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان می گوید آن هم در حاشیه برنامه ای فرهنگی در ورزش استان تهران که با مشارکت بیش از ۱۰۰۰ نفر در حاشیه رودخانه کن همراه بود، در حضور چشمگیر مسئولان از رضا گل محمدی گرفته تا دکتر نوری رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران و جمع کثیری از قهرمانان و اسطوره های ورزشی پایتخت که همه و همه گواهی بر اهمیت این طرح بزرگ بود.
در میان این ۱۰۰۰ نفر هم جوانان بودند و هم میانسال ها تا جایی که گل محمدی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران در تقدیر از این مشارکت ارزشمند مهمترین نقطه قوت این طرح را همین حضور حداکثری مردم می داند.
در میان راه نسبتا پرپیچ و خم مسیر کن، گروهی با اهدای کیسه های زباله و دستکش به مردم، آن ها را به مسیرهای هدایت شده حاشیه رودخانه راهنمایی می کنند. همانقدر که نوجوانان و جوانان در اجرای این طرح مصمم، پرشور و پرهیجانند، میانسالان حتی گامی جلوتر، در پاکسازی مسیر پیشکسوتی هم می کنند. حالا دیگر می شود لبخند رضایتمندی و امیدواری محیط زیست را به چشم دید.
مشارکت ورزشکاران در امور اجتماعی فرهنگی که دغدغه ای همیشگی برای مسئولان امر بوده با اجرای چنین طرحی به بهترین شکل ممکن پیاده می شود، آنجا که قهرمانان و نام آورانی همچون برزگر پیشکسوت کشتی، حدیثه جمال و احمدرضا محمودی از قهرمانان کاراته، محمد نصرتی، محمدرضا عبدیان، محمدمهدی هداوند و علی محمدی از قهرمانان کشتی و مهدی مهدی کیا و ادموند بزیک نام آوران فوتبال و از چهره های نام آشنای ورزش استان تهران در خط مقدم این طیف فرهنگی ورزشی گامی بزرگ و ارزشمند در پاکسازی محیط زیست بر می دارند، عموم مردم هم بیش از پیش به سمت پایان دادن به انباشت محیط زیست متمایل می شوند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران می گوید هدف ما هم همین بوده است؛ مشارکت مردم. مشارکت در اینکه ابتدا تلاش کنند زباله ای تولید نکنند و دوم اینکه سعی کنند در پاکسازی محیط پیش قدم باشند.
حالا در کنار کارهای روتین روزانه و بعد قهرمانی-همگانی برنامه ای مدون و منسجم برای پاکسازی محیط زیست احساس می شود. فضای پرشور اجتماعی فرهنگی این مقوله می تواند حتی به توانمندشدن اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به عنوان نهادی تاثیرگذار بر فرهنگ جامعه کمک کند.
همراهی ارگان های مختلف در این طرح در نوع خود بی نظیر بود. از همراهی شهرداری تهران تا هلال احمر و اورژانس گرفته تا مشارکت و حضور همیشه در صحنه آتش نشانان و پلیس راهور در تمام طول مسیر می توان دریافت که اهمیت فوق العاده پاکسازی محیط زیست در همه نهادها احساس می شود.
این برنامه برای اولین بار در تاریخ ورزش استان تهران رخ می دهد که چهره شهر به دست بیش از ۱۰۰۰ نفر به نمایندگی از جامعه پرشور و توانمند ورزش استان تهران از آلودگی پاک می شود.
برخی می گویند حرکت نمادین است، دکتر احمدی تاکید می کند حتی اگر این حرکت نمادین باشد جالب است. ما از این طریق می خواهیم بگوییم جامعه ورزش در پاکسازی محیط زیست مصر است و مشارکت دارد.
طرح یک روزه پاکسازی محیط زیست بدون شک تمرینی بود برای طرح سراسری همه روزه در طول سال و در هر مکان. حالا جز دست هایی که به مدال هایی رنگارنگ می رسند، دست هایی هم هستند که از انباشت زباله و ناپدید شدن چهره زیبای شهر و این استان بزرگ جلوگیری کنند.
همه در این کشتی نشسته اند و اگر آلودگی باشد همه آسیب می بینند. طیف مسئولیت پذیر و همیشه در صحنه ورزشکاران بار دیگر نمادی از بخش فعال، پویا و روشنفکر جامعه بودند که باز هم پرچمدار اقدامات فرهنگی اجتماعی شدند.
ظرفیت بالای این طیف از جامعه امروز بیش از هر روز دیگری آشکار شده و چه بسا استان تهران با تداوم اجرای این طرح بزرگ که قدم ابتدایی و اصلی آن امروز اول تیرماه برداشته شد، این روز را به روزی به عنوان سمبل پاکی محیط زیست در سراسر کشور تبدیل کند

تاريخ  ارسال:شنبه 2 تير 1397 - 12:53

کد:76284-1398گزارش تصويري

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به هيئت اسكي استان تهران می باشد.